Прекрасен освежителен овошен јогурт полн со витамини. Нема ништо подбор од ова во моментите кога сакате нешто вкусно и здраво. Оваа доза е за четири лица. Ако сака некој репете ќе мора да правите уште некое.

Овошен јогурт ала Наташа

By Наташа Алексовска Published: November 3, 2013

  Прекрасен освежителен овошен јогурт полн со витамини. Нема ништо подбор …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Праските излупете ги, исечете ги на парчиња. Сливите излупете ги и исчистете ги од семки. Сето овошје ставете го во блендер, прелијте го со лажица сок од лимон, мед или шеќер по вкус.
  2. 2.Добро измиксајте. Додадете оладен јогурт и млеко, уште кратко миксајте, за да сите состојки добро се соединат.
  3. 3.Сипете во чаши и послужете веднаш. На здравје.