Доколку сакате да направите овошен куглоф, ова е вистинскиот рецепт за секојдневно уживање со кафе или чај. И благодариме на Наташа за овој супер рецепт 🙂

Овошен куглоф

By Наташа Алексовска Published: October 20, 2013

  Доколку сакате да направите овошен куглоф, ова е вистинскиот рецепт за …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Изматете ги сите состојки и во подмачкан куглоф, сипете малку од смесата и печете 5 минути на 200 степени.
  2. 2.Извадете го куглоф и наредете ги малините. Сипете преку малини од остаток од смесата и ако сакате повторно ставете малини.
  3. 3.Вратете го куглофот во рерна и печете го колачот уште 30 минути на 180 степени.
  4. 4.Кога се куглоф испече,оставете го да се олади,и посипете го со шеќер во прав. Освен малини,можете да ставите било кое друго овошје.