Оние кои сакаат коктели во кои доминира вкусот на рум, оваа наша овошна верзија ќе им стане омилена. Ние употребивме боровинки, но вие ставете било кое зрнесто овошје. За приготвување ви требаат два типа на рум, два типа на овошни сокови, малку кисела вода. За дегустација ви треба она најважното-добро друштво!

Рум пунч

By Гастронаут Published: March 26, 2014

    Оние кои сакаат коктели во кои доминира вкусот на рум, оваа наша овошна …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во шејкер ставете ги сите состојки. Добро промешајте. Садот ставете го во фрижидер на половина час коктелот добро да се олади.
    2. 2.Овој коктел згодно е да се послужи во мали чаши. Можете да ги декорирате со малку кафеав шеќер по желба. Во секоја од чашите ставете неколку боровинки налијте од коктелот. Пијте на екс. На здравје.