Нашата пријателка Славица ни раскажа дека за овие овошни колачиња нема да ни треба многу време да ги подготвиме ниту пак некои посебни состојќи а најмалку некои посебни кулинарски способност. Сепак ќе добиеме совршен десерт каде вкусот на овошјето со чоколадото е ненадминлив.

Овошни мафини

By Славица Наумовска Published: April 4, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 30 mins
  • Ready In: 45 mins

Нашата пријателка Славица ни раскажа дека за овие овошни колачиња нема …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Сите состојки се ставаат во здела освен чоколадото и вишните. Се добро се мати со миксер.
  2. 2.Во калапи за мафини ставете малку од смесата, врз неа ставете коцка чоколадо па дополнете со смесата и одозгора украсете со вишни.
  3. 3.Вака наполнете ги сите калапи и ставете да се пече на 200 степени додека не порумената или околу 30 минути. Оставете ги малку да се оладат и сервирајте ги. Уживајте!