Комбинација на вкусови на која е тешко да се одолее. Тестенини по желба, квалитетен колбас и неколку зачини, надополнето со суви домати. Совршен ручек за секоја пригода. Добар апетит.

Паста со колбаси и суви домати

By Гастронаут Published: March 11, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 25 mins

Комбинација на вкусови на која е тешко да се одолее. Тестенини по желба, …

Ingredients

Instructions

  1. Состојки1.Колбасите исечкајте ги на парченца. Во тавче на малку маслиново масло испржете ги заедно со исчеканото лукче и додате ги сувите домати. По неколку минути ставете една рака свеж спанаќ. Додадете сенф, лимонов сок и зачинете.
  2. Подготовка2.Во меѓувреме сварете ја тестината. Внимавајте да не ја преварите. Следете го упатс твото и пробајте ја дали е готова. Откако ќе се свари, тестенина исцедете ја и префлете ја во тавчето со колбасите. На тивок оган гответе неколку минути. Додадете од изренданиот пармеза.
  3. Паста со колбаси и суви домати3.Тестенината префрлете ја во чинија, одозгора наросете свеж магданос и уште малку пармезан.