Ниедна комбинација не е толку вкусна како пилешко со сенф. Многу едноставна „маринада“ која му дава посебен шмек на месото. Немате идеја што за ручек или доцна вечера, ова е најбрзиот начин да си спремите нешто опасно вкусно.

Печени крилца со сенф

By А.З. Published: October 3, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 30 mins
  • Ready In: 1 hr 15 mins

Ниедна комбинација не е толку вкусна како пилешко со сенф. Многу …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Во сад, измешајте го медот заедно со сенфот, сокот од лимон, солта и црниот пипер. Пилешките крилца добро намачкајте ги со маринадата и оставете ги така барем половина час.
  2. 2.Загрејте ја рерната на 200 степени а тавата за печење обложете ја со мрсна хартија.
  3. 3.Маринираните крилца ставете ги врз решетка за печење поставена врз тавата со мрсна хартија и печете ги околу 30 минути или се додека не добијат златно-кафена боја.