Суперишка предјадење кое одлично оди во комбинација со некое вкусно сосче, таман да замезите додека да биде готово главното јадење. Добар апетит.

Печени пиперки со пршута

By Гастронаут Published: February 12, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 25 mins

Суперишка предјадење кое одлично оди во комбинација со некое вкусно …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Пиперките пресечете ги на половина. Секоја од нив наполнете ја со крем сирење.
  2. 2.Пиперките убаво обвиткајте ги со пршута, за да при печењето не се случи да протече крем сирењето.
  3. 3.Загрејте ја рерната на 190 степени. Наредете ги пиперките во тава за печење обложен со хартија за печење.
  4. 4.Печете околу 10 минути. Во меѓувреме направете си го вашето омилено сосче -тартар или таратор е супер опција и уживајте.