Вкусот на македонското сирење збогатено со домат, маслинка и зачинчиња…. Кој вика дека за вкусно јадење треба многу време и вештина?

Печено сирење во фолија

By А.З. Published: September 5, 2012

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 30 mins

Вкусот на македонското сирење збогатено со домат, маслинка и зачинчиња.... …

Ingredients

Instructions

  1. Подготовка пред печење1.Исечете парчиња алуминиумска фолија. Врз фолијата посипете малку маслиново масло, ставете парче сирење, парчиња сечкан домат, неколку маслинки и наросете со зачини. Фолијата затворете ја. Постапката повторете ја со сите парчиња сирење.
  2. Испечено сирење2.Сирењето печете го во добро загреана рерна, на 220 степени околу 15 до 20 минути во зависност од дебелината на сирењето. Послужете со фино црвено вино.