Одлична комбинација која добро оди и како прилог и како главно јадење. Најважно од се е што навистина лесно и брзо се подготвува.

Печурки и боранија

By Гастронаутка Published: August 22, 2013

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 20 mins

Одлична комбинација која добро оди и како прилог и како главно јадење. …

Ingredients

Instructions

  1. сварете ја боранијата1.Во подлабоко тенџерче зовријте ја водата. Додадете ја боранијата и варете додека не омекне (околу 5 минути).
  2. Испржете ги печурките и кромидот2.Во тавче загрејте го путерот и маслото на умерен оган. Додадете ги исечканиот кромид и печурки и пржете додека печурките малку не омекнат (околу 8-10 минути).
  3. Подготвено за сервирање3.Додадете ја боранијата, зачинете со лук, црн пипер сол и пржете уште 3-4 минути. Послужете додека е топло.