Потребно време: 5 минути. Резултат: прекрaсен чоколаден десерт. Количина за двајца… Имате идеја на што алудираме нели?  Изненадете ја саканата или љубениот со овој наш предлог. Верувајте нема да погрешите 🙂

5 минутен чоко колач за двајца

By А.А.З. Published: August 22, 2012

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 5 mins
  • Ready In: 10 mins

Потребно време: 5 минути. Резултат: прекрaсен чоколаден десерт. Количина …

Ingredients

Instructions

  1. Состојки1.Во сад за матење измешајте ги сите состојки (со исклучок на коцките темно чоколадо).
  2. Смесата префрлена во шолји и спремна за печење2.Смесата претурете ја во две шолји за млеко и одозгора наросете од темното чоколадо.
  3. Испечен колач3.Печете на 230-240 степени околку 3 и пол минути се додека колачот не нарасне до самиот крај на шолјата па дури и малку повеќе (при ладење тестото малку спласнува).