Доколку сте љубител на пица, а пак немате доволно време да ја подготвите, еве како да подготвите брз и вкусен оброк со шмек на пица.

Пица сендвичи

By Наташа Алексовска Published: October 30, 2013

  Доколку сте љубител на пица, а пак немате доволно време да ја подготвите, …

  Ingredients

  Instructions

  1. Кришки леб1.Во ватростален сад ставете хартија за печење. Наредете ги кришки тост леб. Секоја кришка премачкајте ја со малку маргарин или путер.
  2. Фил за пица сенвич2.Посебно изматете ги јајца, павлака, исечкана шунка и чадена шунка и зачинете со сув билен зачин.
  3. Истурен фил врз тост-сендвичите3.Со подготвената смеса прелијте го наредениот леб и печете на 200 степени, околу 20 минути.
  4. Изрендан кашкавал врз пиците4.Пред крај на печење, извадете го садот, премачкајте со кечап а одозгора изрендајте кашкавал. Вратете го плехот во рерна и печете уште неколку минути се додека кашкавал не се растопи.