Мора да признаете дека ова е најнеобичната пица која сте ја виделе. Наместо тесто, подлога од тиквички. Мали, превкусни залчиња кои ќе ги лапнете за миг. Препорачана доза -дупла 🙂

Пица тивички

By Гастронаут Published: July 21, 2012

  Мора да признаете дека ова е најнеобичната пица која сте ја виделе. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Исечете ги тиквичките на кругчиња со дебелина од 1 см. Наредете ги во плех. Секоја од нив премачкајте ја со пица сос и наросете малку лукче.
  2. 2.Потоа ставете кругчиња кулен, парченце моцарела и маслинка. Одозгора изрендајте пармезан.
  3. Апни лапни3.Печете ги во загреана рерна 10 тина минути.