Зошто обични варени јајца, кога со малку имагинација и неколку плус состојки ќе добиете пикантни мали залачиња идеални да ги послужите вашите пријатели. Во комбинација со ордевер ќе добиете одлична декоративна и вкусна омбинација за пречекување гости.

Пикантни полнети јајца

By Гастронаут Published: November 12, 2012

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 10 mins
  • Ready In: 20 mins

Зошто обични варени јајца, кога со малку имагинација и неколку плус …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Јајцата сварете ги. Потоа исчистете ги и пресечете ги на половина. Жолчките внимателно одстранете ги и ставете ги во сад.
  2. 2.Во садот додатдете мајонез, сенф, путер, чили сос и добро зачинете со вегета, сол, црн пипер, по желба и со малку лукче.
  3. Подготовка на полнетите јајца3.Со миксер добро промешајте за да добиете хомогена смеса. Со готварски шприц или лажица наполнете ги половинките белка. Одозгора наросете малк свеж зачин по избор.