Едноставен рецепт за пилешки стек со компир а со специјален вкус од додатокот на Fant мешавина за шницли

Пилешки стек со компир

By Душанка Јованова Published: June 12, 2013

    Едноставен рецепт за пилешки стек со компир а со специјален вкус од …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Стекот се сече на мали парчиња, во него се додадат компирите и останатиот зеленчук, додадете солта и зачин вегета по вкус и прелијте со вода. Оставете да крчка на тивок оган.
    2. 2.Пред крај се додава растворената Фант мешавина, се остава да крцка уште 5-6 минути. Пријатен ручек.