Супер закуска која одлично може да ви послужи како предјадење. Особено ако ви се најават гости, а немате идеја со што да ги послужите. Едноставно се припремаат, а се превкусни. Добар апетит.

Похувани фета залачиња

By Гастронаут Published: April 11, 2014

  Супер закуска која одлично може да ви послужи како предјадење. Особено …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Фета сирењето внимателно исечете го на парченца отпрлика со тежина од 50 грама.
  2. 2.Јајцето пенасто изматете го и зачинете го со вегета, сол и црн пипер.
  3. 3.Парченцата фета првин извалкајте ги во брашно, потоа во јајцето и во презлата.
  4. 4.Пржете во добро загреано масло, додека залачињата не добијат убава златно жолта боја.