Многу вкусен,лесен, брз и витаминизирачки појадок – рецепт на нашата пријателка Андријана Ивчевска.

Појадок со овошје и ленено семе

By Андријана Ивчевска Published: September 18, 2013

  Многу вкусен,лесен, брз и витаминизирачки појадок - рецепт на нашата …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Јаболкото и бананата излупете ги и исечкајте ги на парчиња.
  2. 2.Ставете ги сите состојки во блендер и се добро испасирајте.
  3. 3.Сервирајте во чаша, а одозгора, по желба, наросете малку цимет.