Одличен рецепт кој ни го испрати нашата читателка Неда. И благодариме 🙂

Полнети печурки на Неда

By Неда Петрова Published: June 25, 2013

  Одличен рецепт кој ни го испрати нашата читателка Неда. И благодариме 🙂

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.На печурките тргнете им ги стеблата, исчитете ги (или измијте ги) и наредете ги во тава, врз хартија за печење.
  2. 2.Фантот измешајте го со вода. Доматите исечете ги на мали парчиња.
  3. 3.Меленото месо добро запржете ги и на крај ставете ги домати. Додадете го и филот од фантот.
  4. 4.Со оваа смеса наполнете ги печурките. Печете околу 20 до 30 минути.