Пиперки, бабури, тиквички. Се што е полнето го обожавам јас им моето семејство. Денес спремив пиперки кои излегоа фантастично.

Полнети пиперки

By Гордана Андреска Published: June 19, 2013

  Пиперки, бабури, тиквички. Се што е полнето го обожавам јас им моето …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.На масло најпрвин го пржиме кромидот и морковот, потоа го додаваме меленото месото, лукчето и на крај го додаваме оризот и пржиме.
  2. 2.Мешавината фант ја мешаме со млака вода и неа ја додаваме кон меленото месо. Додаваме сланина и малку магдонос.
  3. 3.На пиперките им ги отстрануваме дршките, ги чистиме, ги полниме со смесата, и ги затвараме со парчиња домати или компири.
  4. 4.Ставаме малку вода во тавчето и печеме во рерна околу 1 час.