Освежително алхохолно коктелче идеално за вечерно освежување додека уживате на тераса со вашите пријатели. Запалете свекички, направете подоголема доза од овој коктел и уживајте.

Портокал текила коктел

By Гастронаут Published: July 2, 2013

    Освежително алхохолно коктелче идеално за вечерно освежување додека …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Сокот од портокали заедно со текилата ставете ги во шејкер. Додадете ги коцките лед и ликерот од цреши.
    2. 2.Убаво протресете. Коктелот префлете го во чаша декорирана со цреша. На здравје.