Доколку сте мераклија на домашна пита, тогаш сигурни сме дека оваа посна пита ќе ви биде по мерак. Совршена за појадок, како додаток на вашата фамилијарна трпеза или едноставно јадење за цел ден….. Имајте добар апетит!

Посна пита со спанаќ и печурки

By Тетка Биберче Published: March 21, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 40 mins
  • Ready In: 1 hr 25 mins

Доколку сте мераклија на домашна пита, тогаш сигурни сме дека оваа посна …

Ingredients

Instructions

  1. Подготвено тесто за пита1.Во подлабок сад, изматете го маргаринот, додадете сол, брашно, прашокот за пециво, вода и растителна павлака. Доколку тестото е премногу тврдо, додадете уште малку вода. Со раце месете се додека не добиете убаво и компактно тесто. Завиткајте го во проѕирна фолија и оставете го во фрижидер да постои барем 30 минути.
  2. Исукано тесто за пита2.На набрашнета површина, тестото расукајте го (или помеѓу две парчиња проѕирна фолија), во круг, со дебелина околу 3-4 мм.
  3. Тесто во калап за печење3.Калапот за печење добро премачкајте го со масло за готвење и префрлете го тестото. Кората на тестото моделирајте ја по желба и со виљушка избоцкајте го тестото. Остатокот од тестото свиткајте го во фолија, ќе ви послужи за горната кора.
  4. Фил4.Подгответе го филот. На малку масло за готвење запржете ги печурките, зачинете по желба, па додадете го исчистениот спанаќ. Поклопете го садот, и оставете да се готви 5-7 минути.
  5. Ставање на фил врз кората5.Готовиот филот истурете врз тестото и ставете неколку лажици растителна павлака.
  6. Горно тесто6.Остатокот од тестото исукајте го и ставете ги одозгора, врз филот и павлаката. Тестото намачкајте го со малку масло за готвење.
  7. Готова пита7.Печете ја питата на 180 степени, околу 40 до 45 минути или се додека не добие златеста боја. Оставете го малку да се олади и слободно навалете. Имајте добар апет!