Вегетаријанско оброче за мерак. Потпечени печурки за оние кои не преферираат месо. Направете си некоја салатка по ваш вкус и  тоа е тоа. Уживајте…

Потпечени печурки

By Тетка Биберче Published: December 4, 2012

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 30 mins
  • Ready In: 45 mins

Вегетаријанско оброче за мерак. Потпечени печурки за оние кои не …

Ingredients

Instructions

  1. Запжени печурки1.Во тава, на оган, на малку путер запржете го неколку минути исечканиот кромид. Додадете ги исечканите печурки и пржете ги се додека не омекнат и не пуштат вода.
  2. Печурки во сос2.Во тавата додадете ја павлаката, гранче мајчина душичка, добро измешајте и оставете ги печурките на оган се додека павлаката не зоврие. Тргнете ја тавата од оган и оставете ја малку да се олади.
  3. Изматени јајца3.Јајцата и жолчките изматете ги со виљушка. Зачинете со црвен пипер, сол и црн пипер и двете смеси помешајте ги.
  4. Испечени печурки4.Вака подготвената смеса префрлете ја во помали огноотпорни садови и печете ја во загреана рерна на ниска температура (150 степени) околу 30 минути или се додека не фати корупка.
  5. Сервирани потпечени печурки5.Сервирајте ги топли во комбинација со потпечено лепче.