Уште еден член се приклучи на мигусто готвачите. И благодариме на Наташа Алексовска за овој одличен рецепт кој покрај што изгледа олично, брзо се подготвува и сигурно е превкусен.

Предјадење од печурки и пилешко

By Наташа Алексовска Published: October 8, 2013

  Уште еден член се приклучи на мигусто готвачите. И благодариме на Наташа …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Белото пилешко месо ситно исецкајте го и испржете го.
  2. 2.Печурките нека бидат исецкани на тенки ливчиња и издинстани.
  3. 3.Во поголема чинија ставете го месото, печурките и празот исечен на тенки крукчиња.
  4. 4.Останатите состојки измешајте ги одвоено и со нив прелијте го месото. Со лажица внимателно измешајте го целото предјадење.
  5. 5.Совет - Ова предјадење се служи со претходно сварени макарони и се сервира ладно.