Природно, здраво и полно со витамини. Супер овошен коктел кој освен што ќе ве совежи ќе ви даде многу енергија. Одлична замена за оброк, кој ние често си го приготвуваме. На здравје.

Природен сок од праски

By Гастронаут Published: October 17, 2013

    Природно, здраво и полно со витамини. Супер овошен коктел кој освен што ќе …

    Ingredients

    Instructions

    1. Исечени праски1.Праските исечете ги на половина, исчистете им ги семките, а потоа поделете ги на помали парченца.
    2. Сервирана напивка2.Праските заедно со бананата и сокот од портокал ставете го во блендер и изблендирајте. По желба декорирајте со парчеца праски и ливчиња свеж босило.