Ако се подготвувате за некаква забава или прослава, задолжително пробајте го овој зачинет пунч од јаболка. Доволно е алкохолен и доволно необичен за да ви загарантира добра забава! Уживајте!

Пунч од јаболка

By Гастронаутка Published: December 24, 2012

    Ако се подготвувате за некаква забава или прослава, задолжително …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во тенџере на умерен оган ставете ги да се варат соковите од јаболка, шеќерот и циметот со постојано мешање. Кога шеќерот комплетно ќе се стопи, тргнете го тенџерето и оставете го потполно да се олади.
    2. 2.Кога смесата добро ќе се олади, додадете ја ракијата, добро промешајте и ставете ја во сад за служење. Додадете стапчиња цимет или парчиња јаболка за декорација.