Изненадете ги вашите најблиски со еден одличен освежителен пунч. Ако некој од пријателите сакаат повеќе алхохолни коктели, бидете фер, направете  им мерак и додадете водка. Независно како и да го смиксате, верувајте дека ќе уживаат во секоја голтка 🙂

 

Пунч од јагоди

By А.З.А Published: June 13, 2013

  Изненадете ги вашите најблиски со еден одличен освежителен пунч. Ако …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Од јагодите направете пире.
  2. 2.Во поголем бокал измешајте го сокот од јагоди, шеќерот, минералната вода и дадете го пирето.
  3. 3.Пунчот послужете го во убави чаши наполнети со издробен мраз.
  4. 4.Декорирајте со свежа јагодка.