Ако се подготвувате да си ги поканите пријателите на дружење и забава, тогаш овој коктел ќе ви дојде како совршен. Освежителен и сладок начин да ја разгорите веселбата нели?

Пунч со јагоди

By П.Б. Published: June 20, 2013

    Ако се подготвувате да си ги поканите пријателите на дружење и забава, …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во длабок сад измешајте ги сокот од јаболка, портокали и лимонадата, а потоа и ренданиот ѓумбир.
    2. 2.Додадете вотка, јагоди исечкани на парчиња и коцки мраз по желба.