Кога останало печено месо или месо на скара, ова е одличен начин да се потроши. Супер идеја на нашата пријателка Валентина.

„Рециклирано“ месо

By Валентина Крстевска Published: July 3, 2013

    Кога останало печено месо или месо на скара, ова е одличен начин да се …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Исецкајте го месото, додајте ги и останатите состојки и на тивко варете да зоврие и уште околу 5 минути потоа варете на исклучена рингла.