Вкусна салата богата со многу витамини. Начин на подготовка, наједноставен. Изрендајте морковии и спремите „дресинг“ кој ќе и даде посебен шмек. Одлична во комбинација со чашка добра домашна ракија.

Салата од рендани моркови

By Тетка Биберче Published: October 9, 2013

  • Prep: 15 mins

Вкусна салата богата со многу витамини. Начин на подготовка, …

Ingredients

Instructions

  1. Моркови1.Морковот добро измијте го, излупете го и изрендајте го.
  2. Изрендани моркови2.Во поголем сад, измешајте го сенфот заедно со лимонот, маслиново масло. Додадете мед и зачинете. Магдоносот ситно исечкајте го.
  3. Салата од рендани моркови3.Се добро измешајте! Добар апетит!