„Ако може Цезар да има своја салата, може да има и мојата Сандра“ –  ни рече Вања и сподели рецепт со нас….

Салата „Сандра“

By Валентина Крстевска Published: July 9, 2013

  „Ако може Цезар да има своја салата, може да има и мојата Сандра“ -  ни …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Замрзнатиот зеленчук кратко обарете го, па оставете да се олади
  2. 2.Исецкајте го стекот на коцкички.
  3. 3.Во длабок сад измешајте ги сенфот, оцетот, маслото и малку сол, додајте го подготвениот зеленчук и месото,по потреба посолете уште малку, а на крајот додајте ги грицките.