Оваа салата примамува и со својот изглед и со својот вкус. Пробајте нешто необично!

Салата со спанаќ и ореви

By Гастронаутка Published: December 8, 2012

  Оваа салата примамува и со својот изглед и со својот вкус. Пробајте нешто …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Ливчињата од спанаќ измијте ги и оставете ги да се исцедат.
  2. 2.Доматите исечете ги на помали парчиња, а листовите од зелка исечете ги на тенки ленти.
  3. 3.Во подлабок сад ставете ги сите состојки, додадете сол и црн пипер, а потоа и сокот од лимон со малку масло.
  4. 4.Внимателно промешајте за ливчињата од спанаќ да останат цели.