Ако сакате нешто слатко и декоративно, а немате многу време за губење, еве еден десерт кој е совршено вкусен и истовремено супер декоративен, а потребни ви се само некоку минути за да го направите.

Шарени чашки

By Гастронаутка Published: June 22, 2013

  • Prep: 5 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 20 mins

Ако сакате нешто слатко и декоративно, а немате многу време за губење, еве …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Ставете го чоколадото да се стопи на пареа, а потоа распоредете го во 4 чаши за сервирање и ставете ги во фрижидер околу 5 минути за да се стврдне чоколадото.
  2. 2.Ставете ги малините во подлабок сад, и изгмечете ги со вилушка. Распоредете ја добиената смеса во чашите.
  3. 3.Одозгора ставете слој од сладолед од ванила или пудинг од ванила, декорирајте со малку слатка павлака и послужете веднаш.