Дали некогаш сте пробале да направите природен шејк од тиква? Ако не, ова е правиот момент за тоа. Сезоната на тикви е во полн ек, па затоа искористите го овој период за приготвување на вкусен и здрав шејк. На здравје.

Шејк од тиква

By Гастронаут Published: December 2, 2013

  Дали некогаш сте пробале да направите природен шејк од тиква? Ако не, ова …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Тиквата излупете ја, пресечете ја на парченца и сварете ја. Треба добро да омекне.
  2. 2.Во блендер ставете ги парченцата тиква, додаде млеко, малку цимет и ванила јогурт. Убаво изблендирајте.
  3. 3.Шејкот префрлете го во чаша, одозгора ставете малку цимет и наросете издробени лешници или бадеми за декорација.