Овие тестенини имаат супер богат вкус кој ќе ве заинтересира и сигурно нема да ве остави рамнодушни. Одличен предлог за едноставен и лесен ручек, зарем не мислите така?

 

Школки со модар патлиџан

By Гастронаутка Published: June 18, 2013

  Овие тестенини имаат супер богат вкус кој ќе ве заинтересира и сигурно …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Сварете ја тестенината во солена вода според упатството на пакувањето, а потоа добро исцедете ја.
  2. 2.Во тавче, на загреано масло, ставете ги исечканиот модар патлиџан и сланината да се пржат.
  3. 3.Измешајте го ениот сос со пастата и посипете со изренданото сирење или урда и со ситно исечканите листови од босилок.
  4. 4.Потоа додадете го доматниот сос и почекајте да зоврие. На крајот, додадете ги маслинките и добро измешајте.