Овој десерт сам по себе е интересен бидејќи внатре има скриени банани, совршен е за празници или пак за некоја слава, но она што е најважно толку е прекрасен што се топи во уста. Добар апетит!

Скриени банани

By Наташа Алексовска Published: October 17, 2013

  Овој десерт сам по себе е интересен бидејќи внатре има скриени банани, …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Изматете го маргариннот со шеќерот во прав, потоа додадете во таа смеса изрендана крушка и испасирани две банани.
  2. 2.Смесата полека измешајте ја со лажица. Потоа додадете ги мелените плазма кекси, ванилиниот шеќер и мелените ореви.
  3. 3.Убаво измешајте и на фолија расукајте смеса, наредете ги 4 банани по должина, завиткајте во ролат и оставете на ладно да се стегне.
  4. 4.Оладениот ролат декорирајте го со претходно изматениот шлаг крем со млеко.