Наместо чипс или некои други калорични грицки, денес ви предлагам да ја задоволите вашата грицкачка страст со нешто сосема поинкаво. Хранливи слатки печени ореви.

Слатки печени ореви

By Гастронаут Published: December 18, 2012

    Наместо чипс или некои други калорични грицки, денес ви предлагам да ја …

    Ingredients

    Instructions

    1. Зачини1.Во сад одвојте ја белката, додадете и малку водичка и изматете ја додека не стане пенаста. Во садот ставете ги оревите, зачините и сето тоа убаво измешајте го.
    2. Спремни за печење2.Во меѓувреме загрејте ја рерната на 275 степени. Зачинетите ореви рамномерно префрлете ги во тавче за печење обложено со хартија за печење. Печете околу 30 минути. Послужете ги добро оладени.