Татјана ни го препорача овој многу вкусен и лесен за подготвување рецепт, на кој најмногу ќе му се радуваат деца, бидејќи содржи житарки кои се збогатени со неколку најважни витамини, но и чоколадо и мед … Можете да го декорирате со гранчиња од рузмарин…

Слатки шишарки

By Татјана Докузова Published: February 23, 2013

  Татјана ни го препорача овој многу вкусен и лесен за подготвување рецепт, …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во тавче, на послаб оган, се става маргаринот, шеќерот и чоколадото полека да се растопат.
  2. 2.Кога смесата ќе се соедини, ги додаваме трите лажици мед и житарките.
  3. 3.Мешаме се дури смесата не стане хомогена. Од смесата формираме шишарки во садот за цедење лимон.
  4. 4.Откако малку ќе отстојат шишарките, се сервираат.