Зелено смуди полно со витамини и многу малку калории. Без вештачки засладувачи и термичка обработка, овој пијалок е идеален за оние кои големо внимание посветуваат на здравата исхрана.

Смуди од спанаќ

By Гастронаут Published: March 15, 2013

    Зелено смуди полно со витамини и многу малку калории. Без вештачки …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во блендер ставете го спанаќот. Додадете млеко и убаво избледнирајте.
    2. 2.Потоа ставете го исечканото манго и парченцата банана. Повторно изблендирајте за да добиете фина хомогена смеса.