Во период на изобилство на овошје навистина е штета да трошите пари на газирани сокови или на  таканаречени “100 % природни џусеви”.  Затоа ве советуваме сами да си направете домашно сокче, во овој случај од лубеница. Природно, квалитетно и освежувачко задоволство.

Сок од лубеница

By З.А.З Published: July 3, 2012

  Во период на изобилство на овошје навистина е штета да трошите пари на …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Лубеницата исечете ја на кришки. Исчистете ја од семки.
  2. 2.Убаво испасирајте, најдобро во блендер или соковник.
  3. 3.Додедете ја киселата вода и цедениот сок од зелен лимон.
  4. 4.Засладете со малку мед. Послужете во убава чаша декорирана со мала кришка лубеница и ливче нане.