Природен сок од моркови со додаток свеж ѓумбир и сок од лимон. Нема никакви засладувачи и конзерванси. Причина повеќе уште денес да си подготвите сок кој освен што ќе ве освежи ќе ви обезбеди многу витамини.

Сок до морков

By Гастронаут Published: April 4, 2013

  Природен сок од моркови со додаток свеж ѓумбир и сок од лимон. Нема …

  Ingredients

  Instructions

  1. Подготовка на состојките1.Морковите измијте ги и излупете ги. Исечкајте ги на мали парченца. Свежиоѕ ѓумбир излупете го и него иситнете го. Исцедете сок од еден лимон .
  2. Подготвен сок2.Морковите и ѓумбирот ставете ги во блендер, додадете вода и добро избленфирајте за да добиете убава смеса.
  3. 3.Во чаша ставете од соко од моркови и дадете од свежиот лимонов сок. На здравје.