Како закуска, гарнир или главно јадење, овој солен колач ќе ве воодушеви. Задолжително пробајте!

Солен колач од тиквичка и морков

By A.A.З. Published: September 13, 2013

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 40 mins
  • Ready In: 60 mins

Како закуска, гарнир или главно јадење, овој солен колач ќе ве воодушеви. …

Ingredients

Instructions

  1. Тиквички спремни за пржење1.Морковите и тиквичките измијте ги, излупете ги и исечете ги надолж. Посолете ги, набрашнете ги и во длабок сад, на загреано масло, испржете ги. Ставете врз кујнска хартија за да се впие вишокот маснотија.
  2. Јајца со пармезан и презла2.Јајцата изматете ги заедно со презлата и ренданиот пармезан. Посолете и запиперете.
  3. Редење на колачот3.Тавата за печење намачкајте ја со масло за готвење. Ставете ред тиквичка, ред кашкавал, ред свински врат, ред морков и ред мортадела. Сипете од изматените јајца и постапката повторете ја се додека се не потрошите.
  4. Солен колач4.Рерната загрејте ја на 180 степени. Наросете малку со пармезан и печење околу 40 минути.