И благодариме на Милица Спироска што ни го испрати овој вкусен рецепт за солена пита. Се надеваме дека овој рецепт ќе се најде под графата задолжителен во машето мени.

Солена пита

By Милица Спироска Published: September 9, 2012

  И благодариме на Милица Спироска што ни го испрати овој вкусен рецепт за …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во подлабок сад, јајцата се матат и се додаваат јогуртот и маслото.
  2. 2.Во друг длабок сад се мешаат брашното со пченкарното и со пецивото, па се додава смесата од јајцата.
  3. 3.Откако добро ќе се избие и се добие убава хомогена смеса во неа се додаваат сирењето или урдата и саламата.
  4. 4.Смесата се става во тавче намачкано со малку масло и се попрскува со сусам.
  5. 5.Се пече на 200 степени околу 30 минути.