Штотуку ви се најавија гости, а немате идеја што да ги послужите. Еве едно брзо и вкусно рецептче, кое ќе ви заврши работа. Овие солени бисквити се идеални во комбинација со чаша пиво. И гостите сити и домаќините задоволни.

Солени и зачинети бисквити со кашкавал

By Тетка Биберче Published: January 2, 2013

  • Prep: 25 mins
  • Cook: 10 mins
  • Ready In: 35 mins

Штотуку ви се најавија гости, а немате идеја што да ги послужите. Еве едно …

Ingredients

Instructions

  1. Зачини и кашкавал1.Во подлабок сад измешајте го ренданиот кашкавал со ситно исечканиот магдонос, босилок, мајчина душица и жалфија. Малку посолете и запиперете.
  2. Брашно и путер2.Во друг сад, изрендајте го замрзнатиот путер и измешајте го со брашното, прашокот за пециво, содата како и шеќерот и солта. Додадете го и јогуртот и измешајте само колку да се соединат состојките.
  3. Подготовка на бисквитите 13.На набрашнета површина, тестото расукајте го со дебелина од околу 20 сантиметри. На 2/3 од тестото ставете од кашкавалот со зачини.
  4. Подготовка на бисквитите 24.Тестото превиткајте го од двете страни, ротирајте го за 90 степени, расукајте го и повторно на 2/3 од тестото ставете кашкавал. Постапката повторете ја уште два до три пати.
  5. Сечење на тестото5.Вака подготвено тесто, расукајте го, исечкајте го на коцки и ставете ги во замастена тава.
  6. Солени зачинети бисквити6.Бисквитите печете ги на висока температура, на 250 или 260 степени околу 10 минути. Оставете ги неколку минути да се оладат и сервирајте ги во придружба со пиво.