Совршено се вклопува со похувани тиквички и модри патлиџанби, без разлика дали се пржени или печени во рерна…

Сос за похувани тиквички и модри патлиџани

By Валентина Крстевска Published: June 11, 2013

  Совршено се вклопува со похувани тиквички и модри патлиџанби, без …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Путерот се загрева за целосно да се стопи. Се тргнува садот од ринглата,па се додаваат сите други состојки.
  2. 2.Се враќа уште кратко на ринглата, убаво се промешува за да се добие хомогена смеса.
  3. 3. Сосот се послужува малку оладен.