Обожавателите на тестенини сигурно сме дека ќе воодушеват од овој рецепт на Валентина. Особено поради вкусниот сос со пршута и сечкани маслинки, кој тестенините подготвени на овој начин ги прави незаборавни. Добар апетит.

Шпагети со царски сос

By Валентина Крстевска Published: September 20, 2013

  Обожавателите на тестенини сигурно сме дека ќе воодушеват од овој рецепт …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Сите состојки за сосот ставете ги да се варат на тивок огон.
  2. 2.Кога кромидот ќе биде омекнат, сосот е готов.Ако е потребно, во текот на подготовката додајте уште малку вода.
  3. 3.Сварете ги тестенините според вашиот вообичаен начин и послужете ги прелиени со сос.