Кај нас дома тестенина се јаде барем еднаш неделно. Затоа и често експериментирам со комбинациите. Ова e супер проверена варијанта која сакам да ја споделaм со вас.

Шпагети со маслинки и сос

By Александар Ефремов Published: June 3, 2013

  Кај нас дома тестенина се јаде барем еднаш неделно. Затоа и често …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во голем сад ставете вода, посолете и оставете ја да зоврие. Ставете ги шпагетите и гответе ги според упатството на кесичката.
  2. 2.Додека шпагетите да се сварат подгответе го фантот. Во 300 мл вода ставете ја содржината на кесичката и варете додека сместа не стане погуста.
  3. 3.Сварените шпагети ставете ги во длабока чинија, посипете од болоњезе сосот.
  4. 4.Одозгора ставете малку маслиново масло и исечкани маслинки.