Овој рецепт е направен според нашите баби онаков како што се подготвувал навремето… Овие старински медењаци се многу вкусни, идеални за секој ден, со чајче или кафенце….

Старински медењаци

By Наташа Алексовска Published: October 14, 2013

  • Prep: 25 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 40 mins

Овој рецепт е направен според нашите баби онаков како што се подготвувал …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Од сите наведени состојки замесете тесто и со сукалка расукајте круг со дебеленина од еден сантиметар.
  2. 2.Со чаша вадете кругови и редете ги во намастен плех.
  3. 3.Печете на 200 степени се додека не се заруменат.