Супер брзо и вкусно јадење… И благодариме на Слаѓана што реши да го сподели со нас овој супер брз и вкусен рецепт. Добар апетит!

Супер пилешко

By Слаѓана Груева Стојановска Published: June 1, 2013

  Супер брзо и вкусно јадење... И благодариме на Слаѓана што реши да го …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Пилешкото мешо добро измешајте го со сосот од печурки за убаво да се впие во месото.
  2. 2.Киселата павлака измешајте ја и со неа полијте го пилешкото месо. Оставете го во фрижидер да отстои барем еден час.
  3. 3.После еден час, во намрсен плех за печење, се става месото и се покрива со фолија. Се пече на 200 степени. Добар апетит!