Најдов интересен рецепт за сутлијаш со кокосово млеко, па си реков зошто малку да не експериментирам и да видам што резултат ќе добијам. И дефинитивно не погрешив. Моја топ препорака која мора да ја испробате.

Сутлијаш со кокосово млеко

By Тетка Биберче Published: March 8, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 30 mins

Најдов интересен рецепт за сутлијаш со кокосово млеко, па си реков зошто …

Ingredients

Instructions

  1. Подготовка на сутлијаш1.Кокосовото млеко пред да го отворите, добро промешајте го. Ставете го сад, на тивок оган, да зоврие.
  2. Готов сутлијаш2.Додадете го сварениот ориз, една лажица мед и мешајте околу 5 минути или се додека не ја добиете потребаната густина.
  3. Сутлијаш со кокосово млеко3.Сервирајте во декоративни чаши и наросете со малку цимет.