Омилениот десерт од моето детство кој често за мене го приготвуваа мојата баба или мајка. Зошто и вие да не ги израдувате најблиските со домашно приготвен сутлијаш. Да ги потсетите на малку подзаборавените вкусови.

Сутлијаш

By Тетка Биберче Published: April 2, 2013

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 40 mins

Омилениот десерт од моето детство кој често за мене го приготвуваа …

Ingredients

Instructions

  1. Сите состојки1.Во поголем сад со вода, на оган, го вариме оризот се додека не омекне. Гo процедувамe и го тргаме на страна.
  2. Подготовка на сутлијашот2.Во друг сад, ставаме шеќер, нишесте и малку сол. Промешуваме, па го додаваме млекото. Го оставаме на тивок оган, но со постојано мешање за да не загори, да се свари млекото.
  3. Додавање на сварениот ориз во сутлијашот3.Откако ќе зоврие, го додаваме сварениот ориз и мешаме.
  4. Додавање на жолчката во сутлијашот4.Настрана, во сад, со метална маталка, матиме 2 жолчки. Во садот со жолчки додаваме малку од топлото млеко со ориз и цела ја префрлуваме во млекото.
  5. Мешање на сутлијашот5.На тивок оган, мешаме се додека не ја добиеме потребната густина.
  6. Додавање на цимет6.При крај, се додава мелен цимет, екстракт од ванила и малку рендано мускатно оревче.
  7. Сварен сутлијаш7.Малку оладен, сервирајте го во вашите омилени здели, по желба наросете уште малку цимет и послужете го.