Време е за детоксификација на организмот. Најдобриот начин за тоа е да го замените оброкот во вкусна салата која изболува со витамини. Овој мој предлог е токму таков. Добар апетит.

Свежа витаминска салата

By Гастронаут Published: June 4, 2013

  Време е за детоксификација на организмот. Најдобриот начин за тоа е да го …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Зелената салата добро измијте ја и исечкајте ја на покрупни парчиња. Ствате ја во подлабока чинија.
  2. 2.Исецедете сок до еден лимон, исечкајте ја пиперката и кромидот. Салата измешајте ја, додадете искршени парчиња плаво сирење и исечкани маслинки.
  3. 3.Одозгора налејте малку маслиново масло, ставете сок од лимон и зачинете.